Конструкция насоса НМШ

Принцип дії шестеренних насосів

Шестеренні насоси НМШ та Ш за принципом дії – насоси об’ємного типу. Принцип роботи заснований на тому, що ведуча і ведена шестірня, обертаючись, створюють розрядження на вході в зоні всмоктування, в яке потрапляє рідина, що перекачується – масло, мазут, ПММ, дизель, пічне паливо.

Принцип роботи та протипоказання

Перед початком монтажних та пусконалагоджувальних робіт рекомендовано ознайомитись з паспортом шестеренного агрегату, щоб уникнути неприємних помилок на початкових етапах експлуатації. Основні принципи роботи шестеренного насоса та протипоказання та рекомендації відповідно до технічного паспорта:
 • На початку роботи шестеренного електроарегата труби та насосна частина повинні бути заповнені рідиною. Сухий хід неприпустимий
 • Бажано застосування фільтрів на вхідному патрубку
 • При роботі та експлуатації шестеренного агрегату особливу увагу варто приділяти показанням КВП – манометра, вакуумметра. Різкі, уривчасті коливання стрілок свідчать про несправність електроагрегату
 • Норма краплинного витоку через торцеве ущільнення – 0,01 л/год.

Влаштування та креслення

Деталі корпусу виконані з чавуну, шестерні з евольвентним зачепленням – зі сталі (на НМШ прямозубі, на Ш шевронні). Сталеві втулки укомплектовані закритим підшипником кочення. Основні вузли конструкції шестеренного насоса:
 1. Корпус
 2. Ведучий та ведений ротор
 3. Втулки із підшипниками кочення
 4. Сальникове або торцеве ущільнення
 5. Кронштейн
 6. Передня кришка
 7. Перепускний клапан
Влаштування насоса НМШ креслення
Конструкція насоса шестеренного Ш 40-4 та Ш 80

Особливості влаштування, складання та запуску

Складання агрегату. При збиранні-розбиранні електронасосного агрегату особливу увагу варто приділяти співвісності валів двигуна та насосної частини шестеренного. Особливо актуальним є після транспортування агрегату. Робота роторів. Нові агрегати при запуску можуть трохи підклинювати – через 1-2 години безперервної роботи шестерні притираються та ефект зникає. Настроювання клапана. За наявності манометра на агрегаті можна самостійно відрегулювати вихідний тиск, змінюючи довжину пружини шляхом обертання гвинта, що регулює клапана. Діаметр труб. Для нормальної роботи агрегату, діаметр вхідного трубопроводу не повинен бути меншим за діаметр вхідного отвору насоса.

Сервіс, ремонт та консультація

«Слобожанський завод» не тільки виготовляє шестеренні насоси. Ми проконсультуємо з будь-яких питань, пов’язаних з влаштуванням та принципом роботи насоса НМШ, Ш40 та Ш80, поділимося особистим досвідом виробника. Наш сервісний центр – це не просто ремонт та запчастини до шестерних агрегатів. Ви сміливо можете віддати свій насос нам на тривале зберігання, професійну консервацію, розконсервацію та передпродажну підготовку. Усунення будь-яких несправностей та дефектування займає менше 10 годин.

Контакты отдела продаж:

Emaile.m.z@ukr.net
Контакты специалиста по насосам НМШ

Кирилл Игоревич

×

  Ваше имя (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Ваш телефон (обязательно)

  Тема

  Сообщение

  ×

  Поможем с подбором
  и покупкой

  Менеджер продаж НМШ слэмз

  Ваш специалист

  Кирилл Игоревич

  ×